ColorSchemer


Strona główna   Strona tłumaczeń   ColorSchemerOpis Zrzut ekranu Producent Uwagi Pobieranie


   Color Schemer to jeden z tych niewielkich programów narzędziowych, które powinny się znaleźć na wyposażeniu każdego webmastera. Szalenie ułatwia pracę, oferując najbardziej bezpośrednią, wzrokową kontrolę nad kolorystyką strony.
   Program jest prosty: to właściwie rozbudowana paleta kolorów, posiadająca kilka cennych możliwości. Składa się z trzech części, z czego dwie są ruchome. W oknie głównym jest sama paleta kolorów, 16 okienek kolorów przedstawiających sąsiadujący na palecie ciąg od wybranego, oraz większe okno z wybranym aktualnie kolorem, oraz jego kodem RGB i HTML; dodatkowo kody te są podawane w linii paska statusu. W każdym okienku koloru po kliknięciu prawym klawiszem myszki można z menu kontekstowego wybrać kopiowanie do schowka kodu koloru, oraz ustawienie go jako kolor odniesienia. Po prawej stronie znajduje się okno wybranych przez użytkownika kolorów, które może tam przechować do późniejszego użytkowania. Kolory przeciąga się z głównego okna. Ostatnie okno, to okno podglądu. Przeciągamy tam poszczególne kolory dla podglądnięcia, jak będą wyglądały na różnych obiektach: pola, napisy, nagłówki, czy nie będą się ze sobą kłóciły. Cały widok można zapisać jako stronę HTML, aby w taki sposób zachować wybrany zestaw.
   Ten prosty, intuicyjny programik na pewno przyda się każdemu, nawet zaawansowanemu wembamsterowi i z czystym sumieniem polecam go do użytkowania.


ColorSchemer


ColorSchemer


ColorSchemer jest programem shareware


Pobieranie instalatora ColorSchemer 3.1:
Archiwum RAR
Waga: 1.07 MB


Pobieranie spolszczenia:
Archiwum RAR
Waga: 820 kB