ColorSchemer Studio


Strona główna   Strona tłumaczeń   ColorSchemer StudioOpis Zrzut ekranu Producent Uwagi Pobieranie


   ColorSchemer Studio Opiera się na tej samej koncepcji co starszy brat, Color Schemer 3.1, ale został całkowicie przebudowany i wyposażony w mnóstwo interesujących instrumentów.
   Przede wszystkim zrezygnowano z budowy panelowej, i teraz wszystko znajduje się w jednym oknie, podzielonym na trzy części. W pierwszej znajduje się opis koloru bazowego, w drugiej trzy zakładki: okrąg kolorów, rozkład zgodności, oraz sugerowany układ kolorystyki, a w trzeciej kolory wybrane przez użytkownika.
   Program oferuje kilka bardzo przydatnych narzędzi. Pierwszym jest próbnik, pozwalający na pobranie dowolnego koloru z ekranu. Drugim jest niewątpliwie mikser kolorów, który z dwu wybranych kolorów czyni zestaw, od 1 do 58 stopni przechodzenia barwy; można taki zestaw dodać do ulubionych kolorów, albo wyeksportować. Trzecim narzędziem jest analizator schematu, pozwalający na ustalenie, które z dostępnych kolorów będą współgrały w zależności: kolor i tło. Następnym narzędziem jest szybki podgląd, pozwalający na ustawienie przez użytkownika elementów kolorystyki strony i ewentualne jej zapisanie. Ostatnim narzędziem jest świetny kreator eksportu. Umożliwia on wyeksportowanie aktualnego zestawu, ulubionych, miksera i historii razem, lub oddzielnie jako: stronę HTML z tabelą kolorów, arkusza stylów CSS z każdym kolorem ujętym w oddzielną klasę, paletę kolorów Photoschopa, albo paletę kolorów akceptowalną przez większość programów graficznych.
   Program jest wspaniałym, niezastąpionym narzędziem dla każdego webmastera. Z czystym sumieniem mogę go polecić każdemu, kto buduje strony, zarówno profesjonalnie, jak i amatorsko.


ColorSchemer


ColorSchemer


ColorSchemer Studio jest programem shareware


Pobieranie instalatora ColorSchemer Studio 1.1:
Archiwum RAR
Waga: 2.29 MB


Pobieranie spolszczenia:
Archiwum RAR
Waga: 866 kB