PowerDesk


Strona główna   Strona tłumaczeń   PowerDeskOpis Zrzut ekranu Producent Uwagi Pobieranie


   PowerDesk Pro jest jednym z najlepszych na świecie menadżerów plików. Charakteryzuje się bardzo prostym wyglądem, co bardzo ułatwia jego używanie. Ale za pozorną prostotą kryje się niezwykle rozbudowana funkcjonalność, o wiele większa, niż systemowy Eksplorator. Przede wszystkim można w nim przeprowadzać wszystkie operacje na plikach i katalogach za pomocą menu głównego, menu kontekstowego, lub pełnej obsługi „przeciąg i puść”. Dodatkowo program pozwala na operacje wewnątrz archiwów, oraz na wymazywanie plików i katalogów. Używając PowerDesk nie potrzebujemy już żadnego pakera typu WinZip, bowiem program posiada własny, wbudowany system tworzenia archiwów ZIP. Oczywiście również rozpakowywania i wszystkich typowych operacji. Ma również wbudowany moduł szyfrowania i deszyfracji. Wszystko to dostępne jest również z menu kontekstowego, a więc niezwykle proste. Bardzo ciekawą właściwością jest możliwość wymazywania bez śladu z dysków plików i katalogów, co jest bezcenne w przypadku np. napotkania wirusa.
   Z PowerDesk zintegrowany jest ciekawy klient FTP, który pozwala na używanie FTP jako jednego z licznych katalogów. Ze strony technicznej w programie znajduje się mnóstwo ułatwień w obsłudze plików i katalogów. Należą do nich choćby możliwość zmiany ikony dowolnego katalogu, czy system Ulubionych obiektów, do których jest natychmiastowy dostęp z menu głównego lub kontekstowego. Dodatkowym, ogromnym ułatwieniem jest rozbudowana listwa użytkownika, na której można umieścić odwołania do ulubionych programów lub katalogów. Świetnym rozwiązaniem jest system tzw. Układów, dzięki którym jednym kliknięciem znaleźć się można we wcześniej ustalonym miejscu i o określonym układzie, co pozwala np. na natychmiastowe otwarcie dwóch paneli w pionie albo poziomie, z listą katalogów lub widokiem miniatur. Sposób wykorzystania tego zależy wyłączne od potrzeb i wyobraźni użytkownika.
   PowerDesk posiada własny zestaw świetnych narzędzi, mogących pracować samodzielnie. Jest to bardzo sprawna, uniwersalna wyszukiwarka, program zliczający zajętość dysków i katalogów i pokazujący to w różnoraki sposób, synchronizator katalogów, narzędzie do tworzenia list utworów muzycznych, oraz oryginalne, nigdzie ne spotykane narzędzie, pozwalające na dodawanie do okien typu Otwórz i Zapisz trzech możliwości: rejestru wykorzystywanych plików, rejestru wykorzystywanych katalogów, oraz specjalne okienko podglądu obiektów.
   Ze zintegrowanych z programem narzędzi można wymienić trzy. Pierwszym z nich jest możliwość opisywania plików w specjalnie tworzonym okienku edycyjnym, co pozwala na: odczytanie tego w każdej chwili, pokazuje się w opisie pliku w widoku szczegółów, a także w specjalnym dymku, o którym niżej. Drugim mechanizmem jest pokazywanie opisów plików w specjalnych dymkach, w których są podane wszystkie dostępne informacje, w przypadku plików graficznych ich miniatury, a gdy pliki są opisane, również ich opisy. Ostatnim wreszcie mechanizmem jest możliwość pokazywania plików również jako miniatury, co dla grafiki ma kapitalne znaczenie.
   Opis PowerDesk jest niemożliwy w tak małej objętości. Program jest tego typu, że kto go sobie zainstalował, nie chce już używać innego. Łatwość dostępu, szybkość, ogromne możliwości, wiele ułatwień, czynią go zdecydowanie najlepszym w tej klasie.
Avanquest Software


Program ma status shareware z okresem próby 30 dni.


Pobieranie instalatora PowerDesk v7.0.1.3:
Archiwum RAR
Waga: 40.7 MB


Pobieranie spolszczenia do wersji 7.0.1.3:
Archiwum RAR
Waga: 862 kB

Pobieranie spolszczenia do wersji 6.0.4.2:
Archiwum RAR
Waga: 1.42 MB

Pobieranie spolszczenia do wersji 6.0.3.4:
Archiwum RAR
Waga: 1.37 MB

Pobieranie spolszczenia do wersji 5.0.1.2:
Archiwum RAR
Waga: 547 kB

Pobieranie spolszczenia do wersji 5.0.1.0:
Archiwum RAR
Waga: 461 kB