Quick Notes Plus


Strona główna   Strona tłumaczeń   Quick Notes PlusOpis Zrzut ekranu Producent Uwagi Pobieranie


   Quick Notes Plus jest znanym wszystkim systemem karteczek na pulpicie. Ale tym razem to system w zupełnie nowej, bardzo nowoczesnej odsłonie.
   Karteczki tworzy się jednym kliknięciem. Mogą mieć dowolny kolor palety systemowej, a także być dekorowane grafiką systemu skórek do pobrania na stronie producenta. Treść karteczek może być dowolnie formatowana, program posiada też możliwość formułowania i zapisywania tekstów, które później mogą być wklejane z menu kontekstowego. Brak jest jeszcze importu tekstu, a także osadzania grafik, ale być może pojawią się one w kolejnych wersjach. Za to karteczki można zapisywać w formie zwykłego i sformatowanego tekstu, oraz jako bitmapę BMP. Można je także przemieszczać dowolnie między specjalnymi zasobnikami tematycznymi, pulpitem, oraz niemal jednym kliknięciem przesyłać sobie między użytkownikami Quick Notes Plus w sieci lub Internecie. Można je także ukrywać, albo minimalizować do samego paska tytułowego. Posiadacze conajmniej Win2k i XP mogą karteczki obdarzać cieniem i obwódką, co jednak nieco spowalnia system, jednak dodaje m pewnej elegancji i czyni bardziej estetycznymi. Do większości funkcji przypisać można skróty klawiszowe wspomagające używanie, a wiele funkcji obdarzyć dźwiękami. O drukowaniu nie wspominam, bo to standard.
   To bardzo dobry program, którego z czystym sumieniem można polecać wszystkim. Czasem bowiem musimy coś szybko zanotować: cytat, numer telefonu czy komunikatora, jakąś nazwę. Szukamy wtedy czegoś do zanotowania i bywa, że nam to coś umyka. Mając ten wspaniały program w najlepszym wypadku wyzbywamy się niepotrzebnego stresu...
Conceptworld Corporation


Program ma status shareware, z okresem próbnym 30 dni.

Quick Notes Plus może pracować w systemach:


Pobieranie instalatora Quick Notes Plus v5.0:
Archiwum RAR
Waga: 1.94 MB


Pobieranie spolszczenia:
Archiwum RAR
Waga: 374 kB